اسفناج با ماست؛ آری یا خیر!؟ | تغذیه سالم

ماه نشان
سپتامبر 21, 2019 0 Comment

اسفناج با ماست؛ آری یا خیر!؟

اگزالات با پیوستن به عناصر دو ظرفیتی مخصوصا کلسیم و آهن جذب اونا رو به شکل زیادی کم می کنه.

اون قدیما هم تعداد کانالای تلویزیون کم بود و هم ساعت پخش برنامه هاش… نزدیک ساعت ۵/۴ بعد از ظهر که از مدرسه می اومدیم تازه یه ساعت بعد برنامه های تلویزیون شروع می شد. بعضی وقتا اونقدر بی تاب بودیم که از یه ربع قبل تلویزیون رو روشن می کردیم تا لامپ اون گرم شه و ما بتونیم سر وقت و از اول برنامه ها رو ببینیم … یکی از کارتونایی که خیلی دوست داشتیم، قهرمانی داشت به اسم «پاپای» که ملوانی بود با چهره ای که به پیرمردها بود، با بازوانی لاغر ولی ساعدهایی پهن که انگار بادشان کرده بودن، همیشه هم یه پیپ به دهن داشت که هر وقت سر کیف می اومد، یکی دو تا در اون می دمید و از اون صدایی مثل بوق در می اومد. بعدا که کارتونا رو به فارسی دوبله کردن و بنا به یه قانون نانوشته واسه همه شخصیتای کارتونی یه صفت بلا و ناقلا و ظالم بلا و از این جور چیزها گذاشتن، از روی زور و اینکه دیگه چاره ای نیس «پاپای» هم قبول کرد که نام خود رو به «ملوان زبل» تغییر بده تا بازم بتونه بزرگ ترها رو با یادآوری خاطرات کودکیشان، خوشحال کنه.

کلسیم اسفناج به دلیل وجود اگزالات، در مقایسه با بقیه مواد غذایی کمترین مقدار جذب رو داره طوری که بدن می تونه حدود نصف کلسیم کلم بروکلی رو جذب کنه ولی تنها ۵ درصد کلسیم اسفناج ممکنه جذب شه

این «ملوان زبل» بیشتر مواقع به مشکلی برمی خورد که باید اونو به قوت زور بازو رفع می کرد. ً زور اون به طور عادی به کار نمی اومد و چاره ای نیست باید «دوپینگ» می کرد و اونم چیزی نبود جز خوردن یه قوطی پُر کنسرو اسفناج! واسه منِ کودک، که مانند هر پسربچه دیگری سودای «پرزور» شدن رو تو سرم داشتم، تصور این که بتونم با خوردن اسفناج به اونقدر قدرتی برسم، بسیار خیال انگیز بود. خوردن «خورشت اسفناج» رو یکی دو باری امتحان کرده بودم ولی از پسش برنیامدم. می مونه «بورانی»، آمیزه ای از ماست و اسفناج که بیشتر به عنوان پیش غذا و در کنار غذای اصلی گذارده می شد. بزرگ ترها می گفتن که اسفناج، آهن داره و ماست، کلسیم و این هر دو باعث قوی شدن بچه ها می شه. بعدا در دوران تحصیلات عالی در مورد اجزای مواد غذایی و «برهم عمل» اونا دونسته ام بیشتر شد، اما واقعاً ماست و اسفناج چه دارن و ترکیب اونا چه خواصی داره؟

ترکیبات ماست

ماست یکی از فراوردهای لبنی تخمیریه که هر ۱۰۰ گرم اون ۵/۳ درصد پروتئین و ۱۲۰ میلی گرم کلسیم داره. مقدار چربی ماستای موجود در بازار فرق داره و طبق اون ً مقدار بقیه اجزا هم ممکنه فرق کنه. با این حال اگه ماست حدود ۳ درصد چربی داشته باشه، هر ۱۰۰ گرم اون حدود ۶۰ کیلوکالری داره. به عبارت ساده تر، هر یه لیوانِ پُر ماست ۳ درصد چربی، حدود ۳۰۰ میلی گرم کلسیم و ۱۵۰ کیلوکالری انرژی داره.

 

ترکیبات اسفناج

اما اسفناج از جمله سبزیای برگ دار به رنگ (معمولاً) سبز تیره س. همون گونه که شایدً می دونین، رنگ سبز سبزیا به دلیل وجود رنگ دانه ایه به نام سبزینه یا کلروفیل که در ساختمون مولکولی خود، منیزیم داره. پس از همین جا معلوم می شه سبزیا و خاصه اسفناج از منابع خوب منیزیم هستن.

هر ۱۰۰ گرم اسفناج پخته و آب گرفته (یعنی همون شکلی که عموماً واسه جفت و جور «بورانی» استفاده می شه)، حدود ۸۷ میلی گرم منیزیم داره.

باحال اینکه مقادیر کلسیم و آهن اون، به ترتیب ۵۷/۳ و ۱۳۶ میلی گرمه. یعنی آهن اون از گوشت قرمز و کلسیم اون از ماست بیشتره! با این همه، اسفناج

منبع : tebyan.net