اسرار هندوانه ای | سبزیجات

ماه نشان
سپتامبر 21, 2019 0 Comment
هندوانه از جمله میوه هاییه که علاوه بر طعم و مزه مطلوبش، فواید و خواص بسیاری واسه سلامتی داره.

 

مصرف هندوانه می تونه بخشی از کالری، ویتامین C و A لازم بدن رو تأمین کنه. هم اینکه هندوانه شامل فیبر خوراکی و پتاسیمه که به کاهش فشارخون کمک می کنه.

لیکوپن هندوانه بیشتر از گوجه فرنگی خامه
بررسیا نشون میده اندازه لیکوپن موجود در هندوانه حدود ۱.۵ برابر بیشتر از گوجه فرنگی بزرگ و تازه س. لیکوپن آنتی اکسیدانیه که از تولید رادیکالای آزاد مضر واسه سلولای بدن جلوگیری می کنه. هم اینکه لیکوپن موجود در میوه های قرمزرنگ و سبزیجات به مقابله با بیماریای قلبی و بعضی شکلای جور واجور سرطانا کمک می کنه.
واسه حفظ بیشترین اندازه آنتی اکسیدان در هندوانه لازمه اونو قبل از بریدن در دمای اتاق نگهداری کنین.

آب هندوانه آرامش دهنده دردهای عضلانی است
یافته های یه بررسی نشون میده مصرف آب هندوانه یه ساعت قبل از ورزش کردن از بروز دردهای ماهیچه ای و افزایش ضربان قلب جلوگیری می کنه. این خاصیت هندوانه به دلیل وجود ماده «سیترولین» در این میوه س که کارکرد رگا رو بهبود داده و فشارخون رو پایین می آورد.

هندوانه هم جزو میوه ها و هم جزو سبزیجاته
هندوانه هم مثل خیلی از میوه ها با کاشت دانه اون تولید می شه. هم اینکه پوست این میوه توانایی مصرف داره. واقعا طبیعت دو وجهی هندوانه تموم قسمتای اونو قابل خوردن کرده و هیچ بهونه ای واسه دور انداختن این میوه وجود نداره.

هندوانه پر از آبه
۹۱.۵ درصد از میوه هندوانه رو آب تشکیل داده و با مصرف اون میشه اندازه آب ازدست رفته بدن رو که موجب سردرد، احساس خستگی و پایین اومدن تمرکز می شه، جبران کرد.

نوع زردرنگ این میوه هم هست
شاید باور اینکه داخل میوه هندوانه قرمز یا صورتی رنگ نباشه غیرقابل تصور باشه اما یه جور از این میوه هست که به رنگ زرد و با طعمی مثل عسله. هرچند ظاهر خارجی اون به دیگر هندوانه ها شباهت داره. این هندوانه به هندوانه آناناسی هم معروفه.

عجیب اما واقعی: با نمک، هندوانه شیرین تر می شه!
با اینکه ممکنه این خبر کمی عجیب به نظر برسه، اما اگه فقط مقداری نمک روی سطح هندوانه بریزین متوجه میشین که طعم و مزه اون در مقایسه با قبل شیرین تر می شه و البته اگه مقدار بیشتری نمک روی اون بریزین اون وقت طعم شورمزه اونو خوب احساس می کنین.
اگه هندوانه رو در زیر میکروسکوپ بررسی کنین، می بینین بافت این میوه تشکیل شده از هزاران سلول بسیار کوچکه. همه این سلولا دارای غشایی هستن که ما از اون به عنوان یه غشای نیمه تراوا نام می بریم. از ویژگیای منحصربه فرد غشاهای نیمه تراوا اینه که آب به آسونی به اونا وارد یا از میانشون خارج می شه. در هندوانه این سلولا مثل کیسه های شامل آب میوه هستن. یکی از ویژگیای نمک اینه که آب رو به خود جذب می کنه. اگه در جایی تراکم نمک بیشتر باشه و در قسمتی که در نزدیکی اون هستش تراکم نمک کمتر باشه، آب از قسمتی که تراکم نمک کمتره به قسمتی که تراکم نمک بیشتره حرکت می کنه. وقتی شما مقداری نمک در سطح هندوانه می پاشید در نزدیکی سلولایی که دارای غشای نیمه تراوا هستن قسمتی با غلظت بالای نمک ایجاد می کنین و اینطوری آب درون سلولای تشکیل دهنده بافت میوه به سطح میوه منتقل می شه که طعم و مزه میوه رو هم با خود انتقال میده و اینطوری یه تیکه از هندوانه که روی سطح پوست میوه قرار گرفته و واقعا همون قسمت خوراکی میوه س، شیرین تر می شه. اگه مقدار نمکی که روی سطح میوه می ریزید بیشتر باشه در این صورت طعم شورمزه نمک به شیرینی هندوانه غالب می شه و شما شوری اونو خوب احساس می کنین.

۹۱.۵ درصد از میوه هندوانه رو آب تشکیل داده و با مصرف اون میشه اندازه آب ازدست رفته بدن رو که موجب سردرد، احساس خستگی و پایین اومدن تمرکز می شه، جبران کرد

هندوانه از جمله میوه های پرطرفدار در فصول گرم ساله اما اگه فهمیدین هندوانه ای که خریده اید طعم و مزه خوبی نداره و شیرین نیس به شما پیشنهاد می کنیم براساس این حقیقت علمی، مراحل زیر رو انجام بدین و اینطوری متوجه میشین که طعم و مزه اون عالی میشه.

در اولین مرحله باید میوه هندوانه رو از وسط به دو قسمت تقسیم کنین. قبل از این که پوست میوه رو از اون جدا کنین مقداری نمک روی سطح اون بپاشید و حدود ۲۰ دقیقه اونو در همین وضعیت بذارین. اینطوری، کم کم آب میوه از سلولای پوست به بخش خوراکی اون منتقل می شه و وقتی که هندوانه رو می خورید نه فقط شورمزه نیس، بلکه در مقایسه با قبل شیرین تر هم می شه.
بازم تاکید می کنیم که مقدار نمک باید خیلی کم باشه و نباید این موضوع موجب عادت شه و فقط در مورد هندوانه هایی که مزه خوبی ندارن و شیرین نیستن امتحان کنین. 

فرآوری: مریم مرادیان نیری


منابع:
ایسنا
جام جم – فرگل غفاری

 

جمع آوری به وسیله بخش خواص سبزیجات-خواص میوه ها سبزیجات و سلامت سایت آکا