اسرار ناشناخته ای از خوراکی های پاییزی | تغذیه سالم

ماه نشان
سپتامبر 21, 2019 0 Comment

اسرار نامعلوم ای از خوراکیای پاییزی

اگه می خواین در طول زندگی همیشه سالم بمونین، مصرف این مواد غذایی عجیب رو از دست ندین.

به گزارش خبرنگار کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران؛ مصرف غذاهای سالم می تونه سلامت بدن رو همیشه حفظ کرده و ویتامینا و موادمعدنی لازم رو واسه بدن جفت و جور آورد. اینجا به بعضی مواد غذایی سالم اشاره می شه که می تونن به طور زیادی سطح ویتامینا و موادمعدنی لازم بدن رو تنظیم کرده و اونا رو به سطح مطلوب برسونه. این خوراکیا در رژیم غذایی شما ارزش غذایی بالایی دارن.

رومانسکو

این ماده غذایی شامل ویتامینای B6، پتاسیم، ویتامین C و فیبره که در مقایسه با کلم بروکلی دوبرابر بیشتر از این موادمعدنی برخورداره.

سیب زمینی بنفش

این سیب زمینی به لطف رنگی که داراس، شامل آنتی اکسیدان بسیار زیادیه. مصرف منظم این خوراکی می تونه خواص معدنی رو واسه بدن جفت و جور آورد.

تحقیقات نشون داده که مصرف مرتب اونا می تونه تاثیرگذاری خواص اونا رو بیشتر کنه.

خربزه تلخ

این گیاه کمک بزرگی به دستگاه گوارش می کنه و واسه درمان ناراحتیای معده بسیار اثرگذاره. هم اینکه خربزه تلخ میتونه انگلای موجود در دستگاه گوارش رو نابود کنه.

زردچوبه

این ادویه از زمانای قدیم مورد استفاده افراد بوده. زردچوبه دارای خواص فوق العاده ایه که میتونه به التهابات کمک کرده و با شکلای جور واجور سرطانا مقابله کنه.

سیر مشکی

این گیاه هم قدمت طولانی یه مدت رو داره که به عنوان طعم دهنده به غذاها مورد استفاده س. جالبه بدونین که ارزش غذایی این سیر بالا بوده و واسه جفت و جور اون هزینه زیادی شده.

خولان دریا (Sea Bucktharn)

این توت می تونه مانند تمشک و دیگر میوه ها مصرف شه. هم اینکه به عنوان یه افزودنی به شکلای جور واجور اسموتیای میوه ای شناخته شده. این میوه خواص ویتامینی E و C رو تامین کرده و میتونه آمینواسید لازم بدن رو جفت و جور آورد.

اسپیرولینا (Spirulina)

یه جلبک سبز_ آبیه که در آب نمک اقیانوسا و دریاچه ها رشد پیدا میکنه.

جالبه بدونین که این جلبک شامل کلسیم، پتاسیم، منیزیم، آهن و اسیدهای آمینه هستش. هم اینکه دارای GLA اسید چرب لازم بدنه که در این جلبک فت و فراوون پیدا میشه.

.

منبع :