اسراری برای حفظ سفیدی دندان ها | بیماری

ماه نشان
سپتامبر 21, 2019 0 Comment

داشتن دندونای سفید احساس جوونی و اعتماد به نفس رو زیاد می کنه و در عین حال موجب می شن که در برخورد با بقیه تاثیر روانی خوبی روی اونا بذارین.
بیشتر ما وقتی تبلیغات تلویزیونی و مجلات رو در مورد روشای سفید کردن دندانا می بینیم به فکر می افتیم که در این مورد اقدامی کنیم و در نتیجه لبخندی قشنگتر داشته باشیم اما بعضی وقتا نگران اثرات سوء به کار گیری این روش ها هستیم.

در این مقاله در این باره پنج راه حل به درد بخور و در عین بی ضرر واسه داشتن دندونای سفیدتر ارائه کرده که به توضیح زیره :
*بیشتر از اندازه مسواک نزنین. زیاد مسواک نزنین و برس رو محکم روی دندون هاتون نکشید با این کار مینای دندون شما آسیب می بینه. دست کم نیم ساعت تا یه ساعت صبر کنین و دوباره دندون هاتون رو در صورت نیاز مسواک بزنین، مسواک رو هم همیشه نرم روی دندون هاتون بکشین.

*چای و قهوه کمتری بخورین. واسه اینکه دندونای سفیدی داشته باشین چای و قهوه کمتری بخورین. این نوشیدنیا با گذشت زمان رنگ دندون های شما رو تغییر میدن.

*آدامس بجوید. جویدن آدامس باعث افزایش ترشح بزاق در دهن شما می شه و به تمیزی دنداناتون هم کمک می کنه. افزایش تولید بزاق اثر باکتریایی که موجب پوسیدگی دندون و بیماریهای لثه می شه رو خنثی می کنه. علاوه بر این جویدن آدامس موجب کاهش استرس می شه و اشتهای شما رو واسه خوردن غذاهای شیرین کمتر می کنه.

*از خوردن مواد غذایی اسیدی دوری کنین. خوردن مواد غذایی و نوشیدنیای اسیدی موجب زرد شدن دندون های شما می شه. از خوردنیایی مثل سودا، لیمو، آب نبات، گوجه، غذاهای نشاسته دار دوری کنین و از آجیل، غلات و آب بیشتری استفاده کنین.

*میوه و سبزیجات ترد بخورین. به جای خوردن آب میوه، خود اونو بخورین. واسه داشتن دندونای سفید از میوه ها و سبزیجات ترد مثل سیب، کرفس، هویج و گلابی استفاده کنین.
منبع:isna.ir