اسراری برای حفظ سفیدی دندان‌ها | بیماری

ماه نشان
سپتامبر 21, 2019 0 Comment

 

بیشتر ما وقتی تبلیغات تلویزیونی و مجلات رو در مورد روشای سفید کردن دندونا می بینیم به فکر می افتیم که در این مورد اقدامی کنیم و در نتیجه لبخندی قشنگتر داشته باشیم اما بعضی وقتا نگران اثرات سوء به کار گیری این روش ها هستیم.

شبکه خبری تورنتو نیوز در مقاله جدیدی در این باره پنج راه حل به درد بخور و در عین بی ضرر واسه داشتن دندونای سفیدتر ارائه کرده که به توضیح زیره :

– بیشتر از اندازه مسواک نزنین. زیاد مسواک نزنین و برس رو محکم روی دندون هاتون نکشید با این کار مینای دندون شما آسیب می بینه. دست کم نیم ساعت تا یه ساعت صبر کنین و دوباره دندون هاتون رو در صورت نیاز مسواک بزنین، مسواک رو هم همیشه نرم روی دندون هاتون بکشین.

– چای و قهوه کمتری بخورین. واسه اینکه دندونای سفیدی داشته باشین چای و قهوه کمتری بخورین. این نوشیدنیا با گذشت زمان رنگ دندون های شما رو تغییر میدن.

– آدامس بجوید. جویدن آدامس باعث افزایش ترشح بزاق در دهن شما می شه و به تمیزی دندوناتون هم کمک می کنه. افزایش تولید بزاق اثر باکتریایی که موجب پوسیدگی دندون و بیماریهای لثه می شه رو خنثی می کنه. علاوه بر این جویدن آدامس موجب کاهش استرس می شه و اشتهای شما رو واسه خوردن غذاهای شیرین کمتر می کنه.

– از خوردن مواد غذایی اسیدی دوری کنین. خوردن مواد غذایی و نوشیدنیای اسیدی موجب زرد شدن دندون های شما می شه. از خوردنیایی مثل سودا، لیمو، آب نبات، گوجه، غذاهای نشاسته دار دوری کنین و از آجیل، غلات و آب بیشتری استفاده کنین.

میوه و سبزیجات ترد بخورین. به جای خوردن آب میوه، خود اونو بخورین. واسه داشتن دندونای سفید از میوه ها و سبزیجات ترد مثل سیب، کرفس، هویج و گلابی استفاده کنین.
منبع : salamatnews.com

جمع آوری سلامت اکاایران

جمع آوری سلامت اکاایران