thesis-download-2

عنوان کامل پایان نامه :

 مطالعه ارتباط بین تجدید ارائه صورت‌ های مالی و رشد شرکت‌ های پذیرفته ‌شده در بورس اوراق بهادار

قسمتی از متن پایان نامه :

۱-۷- روش انجام پژوهش

۱-۷-۱- روش پژوهش و گردآوری داده ­ها

 به‌طورکلی هدف از انجام این پژوهش مطالعه ارتباط بین تجدید ارائه صورت‌های مالی و رشد شرکت‌ها می باشد. بنابراين، این پژوهش از نوع پژوهش­های کمی می باشد که از روش علمی ساخت و اثبات تجربی بهره گیری می­کند و بر اساس فرضیه­ها و طرح­های پژوهش از قبل تعیین‌شده انجام می­گردد. از این دسته پژوهش­ها زمانی بهره گیری می­گردد که معیار اندازه‌گیری داده­ها کمی می باشد و برای استخراج نتیجه­ها از فن­های آماری بهره گیری می­گردد (نمازی، ۱۳۸۲: ۶۴).

در اين پژوهش براي جمع‌آوري داده‌ها و اطلاعات، از روش كتابخانه‌اي و میدانی بهره گیری‌شده می باشد. براي نگارش و جمع­آوری اطلاعات موردنیاز بخش مبانی نظری و پیشینه تجربی پژوهش، به گونه عمده از مجلات تخصصي داخلی و خارجی، و برای گردآوري سایر داده‌ها و اطلاعات موردنیاز اکثراً از طریق بانک­های اطلاعاتی سازمان بورس اوراق بهادار تهران و نرم­افزار تدبیر پرداز بهره گیری‌شده می باشد.

۱-۷-۲- متغیرهای پژوهش

 در این پژوهش تجدید ارائه صورت‌های مالی به‌عنوان متغیر مستقل، انواع شاخص‌های رشد (رشد سود خالص، رشد فروش، رشد دارایی‌ها و رشد قابل‌تحمل) به‌عنوان متغیرهای وابسته و اندازه، اهرم مالی، سود تقسیمی و سودآوری شرکت به‌عنوان متغیرهای کنترلی هستند.

۱-۷-۳- جامعه آماري و نمونه پژوهش

جامعه­ آماري پژوهش حاضر كليه شركت­هاي پذيرفته­شده در بورس اوراق بهادار تهران طي بازه زمانی ۱۳۸۴ الي ۱۳۹۲ می باشد. در پژوهش حاضر از نمونه­گيري آماري بهره گیری‌نشده می باشد اما شرکت­هاي مورد مطالعه بر اساس محدودیت­های زير انتخاب‌شده‌اند:

 1. سال مالی آن‌ها منتهی به پایان اسفند ماه و در بازده زمانی مورد مطالعه تغییر سال مالی نداشته باشند. تا شاخص‌های محاسبه‌شده در پایان سال مالی دارای تطابق زمانی لازم باشند.
 2. به دلیل تفاوت نوع فعالیت شرکت­های سرمایه­گذاری، واسطه­گری مالی، هلدینگ، بانک و لیزینگ این شرکت‌ها از نمونه خارج‌شده‌اند.
 3. در این سایت فقط بخشهایی از این پایان نامه درج می شود که ممکن است هنگام انتقال از فایل ورد به داخل سایت کلمات به هم بریزد یا شکل ها درج نشود

  شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

  ولی برای دانلود فایل اصلی با فرمت ورد حاوی تمامی قسمت ها با منابع کامل

  به سایت مرجع

  www.homatez.com

  مراجعه نمایید

 4. اطلاعات مالی موردنیاز به­مقصود استخراج داده­های موردنیاز در دسترس باشد.

۱-۷-۴- روش تجزیه‌ و تحلیل داده‌ها

در اين پژوهش، براي تجزیه‌ و تحلیل اوليه داده­ها و محاسبه متغيرهاي پژوهش از نرم‌افزار ۲۰۱۳ Excel و به‌مقصود انجام آزمون‌هاي آماري مطرح‌شده از نرم‌افزار ۷ Eviews بهره گیری‌شده می باشد. فرضیه­های پژوهش با بهره گیری از روش تحلیل رگرسیون خطی چندگانه مورد آزمون قرارگرفته‌اند.

۱-۷-۵- بهره گیری‌کنندگان از نتايج پژوهش

 نتایج این پژوهش می‌تواند برای سازمان‌ها و اشخاص زیر مفید واقع گردد:

 1. اعتباردهندگانی که برای تعیین ارزش شرکت بر برنامه‌ریزی مالی و رشد شرکت تکیه می‌کنند.
 2. سهام‌داران، سرمایه‌گذاران و سایر بهره گیری‌کنندگان از صورت‌های مالی که نگران پیامدهای منفی تجدید ارائه و چشم‌انداز آینده‌ی شرکت خواهند بود.
 3. تدوین‌کنندگان استانداردهای حسابداری و حسابرسی، زیرا از دیدگاه تنظیم مقررات و استانداردها، داشتن درک گسترده‌ای از پیامدهای منفی تجدید ارائه ازجمله کاهش رشد شرکت سودمند می باشد.
 4. سازمان بورس اوراق بهادار تهران به‌عنوان نهاد ناظر بر شرکت‌های پذیرفته‌شده در بورس.
 5. مدیران شرکت‌های پذیرفته‌شده در بورس اوراق بهادار تهران.
 6. تحلیلگران مالی و کارگزاران بورس.
 7. دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و پژوهشگران.

سوالات یا اهداف پایان نامه :

 سؤال پژوهش:

برای رسیدن به اهداف پژوهش، سؤال‌های‌ زیر طراحی‌شده­ می باشد:

 1. آیا بین تجدید ارائه صورت‌های مالی و رشد سود خالص شرکت ارتباط معناداری هست یا خیر؟
 2. آیا بین تجدید ارائه صورت‌های مالی و رشد فروش شرکت ارتباط معناداری هست یا خیر؟
 3. آیا بین تجدید ارائه صورت‌های مالی و رشد دارایی‌ها شرکت ارتباط معناداری هست یا خیر؟
 4. آیا بین تجدید ارائه صورت‌های مالی و رشد قابل‌تحمل شرکت ارتباط معناداری هست یا خیر؟

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

پایان نامه - تز - رشته حسابداری

لینک متن کامل پایان نامه رشته حسابداری با عنوان : مطالعه ارتباط بین تجدید ارائه صورت‌ های مالی و رشد شرکت‌ های پذیرفته ‌شده در بورس اوراق بهادار با فرمت ورد


پاسخ دهید