دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :

 

بهینه سازی اجرا و پاسخ برنامه های C2C و B2C در فضای ابری با روش های توزیع، تسهیم و پیش پردازش، مطالعه موردی سیستم های انجین ایکس و وارنیش

تکه ای از متن پایان نامه :

 

۳ تاریخچه ی وب

تار جهان گستر[۱]، یا به عبارت اختصار وب، مرجعی جهانی برای کاربرانی می باشد که از طریق اینترنت با آن در ارتباط هستند.

عبارت تار جهان گستر گاهی به صورت اشتباه به جای کلمه اینترنت به کار می رود، در حالی که وب سرویسی می باشد برای امور اینترنتی مانند ایمیل[۲]. سابقه ی پیدایش اینترنت بسیار طولانی تر از وب می باشد.

ایده ی داشتن مرجعی جهانی که حتی از خانه هم بتوان به آن دسترسی داشت شاید به داستان کوتاه ایساک آسیموف[۳]، “جشن سالیانه[۴]” که در سال ۱۹۵۹ منتشر گردید برگردد. در این داستان، شخصیت ها از طریق کامپیوترهای خانگی به دنبال اطلاعاتی می گشتند که از طریق یک شبکه گسترده زمینی به یک سوپر کامپیوتر در جایی درون زمین متصل بود.

۱-۳-۱ ۱۹۹۱-۱۹۸۰: آغاز پیشرفت های ابتدایی وب

اولین وب سرور جهان، “نکست کیوب[۵]” نام داشت که توسط تیم بارنرز لی[۶]در سِرن[۷]مورد بهره گیری قرار گرفت. این سرور مجبور بود تمام لینک ها و صفحات جدید را به صفحه های باقی مانده لینک کند. برای برطرف کردن این نقیصه، او ایده ی به اشتراک گذاشتن اطلاعات را بدون بهره گیری از ابزار و نرم افزارهای جدید ارائه داد. او در سال ۱۹۸۹ شروع به کار روی ایده خود نمود و یک ابرمتن[۸] را به وجود آورد. او اسامی مختلفی برای این طرح ارائه نمود مانند مِشِ اطلاعات[۹]، معدن اطلاعات[۱۰]، و …، تا در نهایت تار جهان گستر انتخاب گردید.

هدف پروژه ی “وب”، دادن قابلیت لینک شدن به هر اطلاعاتی در هر جایی بود. “بسیار از گسترده سازی وب در تمام نقاط دنیا و ایجاد سرورهای گذرگاهی و دروازه ای برای هر اطلاعاتی هیجان زده و خوشحالیم. همه دست اندرکاران خوش آمدید!” این قسمت هایی از اولین پیغام بارنرز لی بود.
[۱] World Wide Web(WWW)

[۲]  E-mail

[۳]  Isaac Asimov

[۴]  Anniversary

[۵]  NeXT cube

[۶]  TimBerners-Lee


[7]  CERN

[۸]  hypertext

[۹]  Information Mesh

[۱۰]  The Information Mine(TIM)

 

در این سایت فقط بخشهایی از این پایان نامه درج می شود که ممکن است هنگام انتقال از فایل ورد به داخل سایت کلمات به هم بریزد یا شکل ها درج نشود

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

ولی برای دانلود فایل اصلی با فرمت ورد حاوی تمامی قسمت ها با منابع کامل

به سایت مرجع

www.homatez.com

مراجعه نمایید

 

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

 لینک متن کامل پایان نامه رشته مهندسی فناوری اطلاعات با عنوان 

بهینه سازی اجرا و پاسخ برنامه های C2C و B2C در فضای ابری با روش های توزیع، تسهیم و پیش پردازش، مطالعه موردی سیستم های انجین ایکس و وارنیش

دسته بندی : پایان نامه ها