thesis-download-2

عنوان کامل پایان نامه :

مطالعه ارتباط بین معیارهای مختلف رشد شركت و پایداری ساختار سرمایه در شرکت ‌های پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار

قسمتی از متن پایان نامه :

۲-۶-۲-۵-۱ انواع اوراق قرضه

اوراق قرضه از تنوع بسياري برخوردار می باشد كه برخي از رایج‌ترین آن‌ها عبارتند از:

۱- اوراق قرضه بدون وثيقه: اوراقي هستند كه فاقد وثيقه می‌باشند و بنابراين تنها توسط شرکت‌هایی منتشر می شوند كه از نظر مالي بسيار قوي و از نظر اعتباري داراي درجه عالي باشند.

در این سایت فقط بخشهایی از این پایان نامه درج می شود که ممکن است هنگام انتقال از فایل ورد به داخل سایت کلمات به هم بریزد یا شکل ها درج نشود

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

ولی برای دانلود فایل اصلی با فرمت ورد حاوی تمامی قسمت ها با منابع کامل

به سایت مرجع

www.homatez.com

مراجعه نمایید

۲- اوراق قرضه تبعي: ادعاي دارندگان اين نوع قرضه نسبت به بستانكاران درجه اول شركت، در درجه دوم اهميت قرار دارد. در قراردادهای قرضه، بدهی‌هایی كه نسبت به اوراق قرضه تبعي اولويت دارند ذكر می گردد. معمولاً در صورت ورشكستگي، اوراق قرضه تبعي بعد از بدهی‌های جاري قرار می‌گیرند.

۳- اوراق قرضه با وثيقه:اوراق قرضه‌هایی هستند كه با دارایی‌های مشهود تضمين می شوند.

۴- اوراق قرضه با وثايق اماني: وثيقه اين قبيل اوراق قرضه، اوراق بهاداري می باشد كه شركت در آن‌ها سرمايه گذاري كرده (سهام يا قرضه) و براي حفاظت آن را نزد امين نگهداري می کند.

۵- اوراق قرضه قابل تبديل: اين اوراق می‌تواند بر مبناي نرخ تبديلي كه از قبل مشخص شده در تاريخي بعد از انتشار، به سهام تبديل گردد. اوراق قرضه قابل تبديل معمولاً به شكل اوراق قرضه تبعي منتشر می شوند. اوراق قرضه قابل تبديل، جذابيت و قابليت فروش بيشتري دارند و معمولاً نسبت به ساير قرضه هاي معمولي با نرخ بهره كمتري منتشر می شوند و در صورت تبديل قرضه به سهام، بازپرداخت اصل بدهي در سررسيد وجود نخواهد داشت.

۶- اوراق قرضه درآمدي: زماني به اين اوراق بهره پرداخت خواهد گردید كه شركت سود داشته باشد. با وجود اين، از آن جايي كه صرف نظر از سود شركت، بهره جمع شونده می باشد، در صورتي كه در سالي پرداخت نشود، در سال يا سال‌های بعدي، زماني كه سود شركت كفايت می کند، مجموع بهره هاي معوقه پرداخت می گردد.

۷- اوراق قرضه تضمين شده: قرضه هاي تضمين شده قرضه‌هایی هستند كه پرداخت بهره و اصل آن توسط شخص ثالثي تضمين می گردد.

۸- قرضه هاي سريال: قرضه‌هایی هستند كه هر ساله، بخش مشخصي از آن به سررسيد می‌رسند. در زمان انتشار اين اوراق، جدول ارائه می گردد كه در آن، بازده، نرخ‌های بهره و قیمت‌های قابل اعمال هر سري مشخص می باشد. اين نوع قرضه‌ها بيشتر توسط سازمان‌های دولتي منتشر می گردد.

۹- اوراق قرضه متصل به شاخص: اين اوراق، به مقصود حفظ حداقل منافع سرمايه گذار، به گونه مداوم بر اساس شاخص بهاي مصرفي (نرخ تورم) تعديل می شوند.

۱۰- اوراق مشاركت: اين نوع اوراق كه تا حدود زيادي شبيه اوراق قرضه می باشد، بر اساس قرارداد مشاركت مدني بين سرمايه گذار (اشخاص) و وام گيرنده (صادركننده) منتشر می گردد. وجوه حاصل از اوراق مشاركت براي پروژه خاصي بكار می‌رود و سود آن ثابت نيست بلكه تابع درآمد حاصل از پروژه اي خواهد بود كه براي آن اوراق مشاركت چاپ گردیده می باشد. براي اين نوع اوراق در طي مدت عمر مورد نظر، درصدي به صورت علی‌الحساب پرداخت می گردد و نهايتاً در سررسيد، ميزان سود واقعي بر اساس منافع حاصله و ميزان مشاركت وام گيرنده و وام دهنده تعيين و پرداخت می گردد. اين اوراق معمولاً تضمين شده، بي نام و داراي كوپن دريافت حداقل سود تضمين شده می باشد (مدرس و عبدالله زاده، ۱۳۷۸، ۵۴).

سوالات یا اهداف پایان نامه :

 ۱-۵- اهداف پژوهش

هدف این پژوهش مطالعه و پاسخ به این سؤال می باشد که چه ارتباط بین عوامل مختلف رشد شركت و نسبت تغييرات بدهي و سود انباشته در شرکت‌های پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران هست. اهداف پژوهش در دو بخش شامل اهداف علمی و اهداف کاربردی به توضیح زیر اظهار می‌گردند.

۱-۵-۱ اهداف علمی :

با در نظر داشتن پیشینه این موضوع تاکنون به گونه مستقیم ارتباط عوامل مختلف رشد شركت، نسبت تغييرات بدهي و سود انباشته شرکت‌ها در شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران در کشور ما مورد مطالعه قرار نگرفته می باشد. هم‌چنین شواهد موجود در ارتباط با پژوهش‌های انجام شده در زمینه های مشابه با این موضوع، بیانگر آن می باشد که پژوهش در این زمینه خصوصاً در ارتباط با عوامل مختلف رشد شركت (فرصت‌هاي رشد، شاخص سودآوري، اندازه شركت) و تأثیر آن بر نسبت تغييرات سود انباشته تاكنون کمتر مورد بررسي قرار گرفته شده می باشد. با در نظر داشتن مطالعه‌های به اقدام آمده و با در نظر داشتن محدودیت‌های موجود در ارتباط با تحقيق فوق این پژوهش غیر از پژوهش‌های تکمیل کننده پژوهش‌های قبلی در ایران می‌باشد و وجود پژوهش در این زمینه به شدت احساس می گردد.

۱-۵-۲ اهداف کاربردی پژوهش :

نتایج این‌ پژوهش می‌تواند ‌‌‌مورد ‌‌توجه ‌‌سیاست‌گذاران ‌بازار سرمایه‌ و ‌‌‌‌تحلیل‌گران ‌‌قرار‌‌ ‌‌‌گیرد، زیرا ‌‌آن‌ها می‌توانند در صورت تأثیر داشتن متغیرهای مستقل بر نسبت تغييرات بدهي و سرمايه و اصلاح ساختار اين نسبت‌ها به تقویت فرصت‌هاي مناسب سرمايه گذاري و نهادینه کردن مبنای صحیح محاسبه عوامل مختلف رشد شركت بپردازند و مبنایی برای ارائه گزارش‌هاي مالي مناسب براي شرکت فراهم نماید. پس تحقیقات حاضر می‌تواند برای گروه های زیر قابل بهره گیری باشد :

۱- سازمان بورس اوراق بهادار تهران

۲- متخصصین و تحلیل گران مالی و سرمایه گذاران

۳- مؤسسات حسابرسی

۴- مدیران شرکت‌ها

۵- محققان و دانشجویان

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

پایان نامه - تز - رشته حسابداری

لینک متن کامل پایان نامه رشته حسابداری با عنوان : مطالعه ارتباط بین معیارهای مختلف رشد شركت و پایداری ساختار سرمایه در شرکت ‌های پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار با فرمت ورد

دسته بندی : پایان نامه ها

دیدگاهتان را بنویسید