thesis-download-2

عنوان کامل پایان نامه :

 مطالعه تطبیقی الگوریتم های ترکیبی کارا به مقصود ارزیابی عملکرد مالی شرکت های بورس اوراق بهادار با بهره گیری از رویکرد فازی

قسمتی از متن پایان نامه :

۳-۱- مقدمه

در فصل قبل به بيان مباني نظري پژوهش شامل ارزیابی عملکرد و مبانی ایجاد کننده آن، روابط     مالکیت- مدیر و تضاد منافع، مدیریت مبتنی بر ارزش و معیارهای مالی پرداخته گردید. در ادامه پژوهش‌هاي انجام شده در خارج و داخل ايران در زمينه ارزيابي عملکرد و معیارهای مالی مورد بهره گیری در این پژوهش نيز ارائه گرديد.

علم[۱] شناخت واقعيت از طريق تجربه می باشد. کارکردهاي علم؛ تبيين[۲]، پيش­بيني[۳] و تعميم[۴] می باشد و هدف اساسي آن نظريه سازي می باشد. تبيين به عنوان يکي از کارکردهاي علم به معناي شناخت علت يا علل  پديده­هاست. به بيان آماري، تبيين معادل توضيح واريانس متغير وابسته از طريق متغير مستقل يا ترکيبي از مشارکت نسبي متغيرهاي مستقل می باشد. موضوع علوم اجتماعي، رفتارهاي انساني و مبتني بر روش  نظاره­اي می باشد و از طرف ديگر پديده­هاي اجتماعي، پيچيده و تغييرپذيرند. پديده­هاي اجتماعي را نه يک علت بلکه علت­هاي اجتماعي تبيين مي­کنند (ساعي، ۱۳۷۷: ۲۱-۱۹) که پژوهش­گر همواره قادر به کنترل تمام متغيرهاي مستقل (علل پديده هاي اجتماعي) نيست. در اين پژوهش به دنبال ارائه دو مدل جدید و ترکیبی در زمینه ارزیابی عملکرد شرکت­های بورسی و مقایسه نتایج بدست آمده هستيم، هر چند كه عوامل بيشماري می­توانند در ارزیابی عملکرد شركت مؤثرند. اما ما در اینجا کوشش کردیم ترکیبی بهینه از معیارهای مالی را بدین مقصود بهره گیری کنیم تا کارایی و اثربخشی مدل پیشنهادی در کنار به صرفه بودن آن بتواند آن را در اقدام کاربردی نماید.

حسابداري ابزار مؤثري در فراهم کردن اطلاعات  مفيد براي  قضاوت و  تصميم­گيري بهره گیری­كنندگان صورت‌هاي مالي می باشد، به طوري كه هسته‌ي بسياري از دلايل مطرح شده در حمايت از فلسفه‌ي وجودي دانش  حسابداري،  تأكيد  بر  فرايند  قضاوت  و  تصميم­گيري بهره گیری­كنندگان بوده و بر اساس مباني نظري حسابداري و گزارشگري مالي كشورهاي آنگلوساكسون و نيز ايران، سرمايه­گذاران، اصلي­ترين          بهره گیری­كنندگان صورت‌هاي مالي به شمارمي‌طریقه. اين گروه در پي اطلاعاتي هستند كه به وسيله­ي آن ارزيابي مخاطره و بازده‌ي موردانتظار سرمايه‌گذاري امكان­پذير گردد (اعتمادي و تاري‌وردي، ۱۳۸۵: ۷۱).

در این سایت فقط بخشهایی از این پایان نامه درج می شود که ممکن است هنگام انتقال از فایل ورد به داخل سایت کلمات به هم بریزد یا شکل ها درج نشود

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

ولی برای دانلود فایل اصلی با فرمت ورد حاوی تمامی قسمت ها با منابع کامل

به سایت مرجع

www.homatez.com

مراجعه نمایید

امروزه سيستم­هاي اطلاعاتي حسابداري، تأثیر بسزايي در پيشبرد فعاليت­هاي سازمان­ها و همچنين محيط اقتصادي كشور ايفا مي­كنند. انجام تصميمات اقتصادي و خريد و فروش سهام شركت­ها تحت تأثير ارقام و اطلاعات سيستم­هاي حسابداري می باشد.

در سال­هاي اخير گزارشگري مالي در معرض انتقادات جدي قرار گرفته‌ می باشد، رعايت حجم وسيعي از استانداردهاي حسابداري، هزينه‌­ي سنگيني را بر واحدهاي تجاري تحميل نموده‌ و تغييراتي را در الزامات و مقررات گزارشگري مالي به‌ وجود آورده‌ می باشد، ليکن اين استانداردها نتوانسته‌اند در برقراري ارتباط بين واحدهاي تجاري و بهره گیری­کنندگان صورت­هاي مالي مؤثر واقع شوند (محمودآبادي، ۱۳۸۵: ۹۷).

در اين فصل، به تشريح روش پژوهش شامل تعريف پژوهش، فرضيه‌هاي پژوهش، متغيرهاي پژوهش، روش گردآوري و تجزيه و تحليل داده‌ها پرداخته خواهد گردید.

[۱] Science

[۲] Explanation

[۳] Prediction

[۴] Generalisation

سوالات یا اهداف پایان نامه :

 سؤال ­هاي پژوهش:

  1. آیا معیارهای مبتنی بر ارزش نسبت به معیارهای سنتی حسابداری محتوای اطلاعاتی بیشتری دارند؟
  2. آیا با بهره گیری از ترکیب معیارهای مبتنی بر ارزش و معیارهای سنتی حسابداری می توان مدلی جدید در اندازه­ گیری عملکرد مالی شرکت­ها ارائه نمود؟

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

پایان نامه - تز - رشته حسابداری

لینک متن کامل پایان نامه رشته حسابداری با عنوان : مطالعه تطبیقی الگوریتم های ترکیبی کارا به مقصود ارزیابی عملکرد مالی شرکت های بورس اوراق بهادار با بهره گیری از رویکرد فازی با فرمت ورد


دیدگاهتان را بنویسید