thesis-download-2

عنوان کامل پایان نامه :

 مطالعه تاثیر تکانه های جریان وجوه نقد بر ساختار دارایی و سرمایه شرکت های تولیدی پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار

قسمتی از متن پایان نامه :

۱-۴- اهميت  موضوع

در دنياي امروز، به مقصود بهبود كيفيت گزارشگري مالي و در نتيجه سود مندي آن، بايد به نيازهاي اطلاعاتي سرمايه گذاران، اعتبار دهندگان و ساير بهره گیری كنندگان بالفعل و بالقوه توجه كرد، زيرا بهبود سود مندي صورتهاي مالي به گونه عام و بهبود سود مندي صورت جريان وجوه نقد به گونه خاص، مي تواند بر ارزيابي ها و قضاوت سرمايه گذاران و ساير بهره گیری كنندگان تاثير داشته باشد. پس در شرايط فعلي، فقدان اطلاعات سود مند و عدم دسترسي به روشهاي تجزيه و تحليل مناسب درمورد وجوه نقد،      مي تواند  سبب گمراهي تصميم گيرندگان داخلي و خارجي گردد.

يوري پيدز مي گويد « در مورد درخت، بر پايه ی ميوه هاي آن نه بر اساس برگ هاي آن قضاوت كنيد » ميوه هاي واحد تجاري همان وجوه نقد ايجاد شده می باشد، كه تغييرات در ساير صورتهاي مالي را گزارش مي كند[۳].

در این سایت فقط بخشهایی از این پایان نامه درج می شود که ممکن است هنگام انتقال از فایل ورد به داخل سایت کلمات به هم بریزد یا شکل ها درج نشود

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

ولی برای دانلود فایل اصلی با فرمت ورد حاوی تمامی قسمت ها با منابع کامل

به سایت مرجع

www.homatez.com

مراجعه نمایید

بنابراين بهره گیری از اطلاعات سودمند صورت جريان وجوه نقد، مي تواند راهنماي خوبي براي بهره گیری كنندگان درون سازماني و برون سازماني در امر سرمايه گذاري و براي مديريت شركت ها در هدايت موسسه در جهت رشد و سلامت اقتصادی باشد.

بررسي تاثير تكانه هاي جريان وجوه نقد بر روي ساختار دارايي و سرمايه شركت ها، مي تواند تحليلگران را در جهت انجام تحليل هاي خود به گونه موثرتري ياري رساند. همچنین صورت جريان وجوه نقد به این دلیل که نحوه ی تخصیص وجوه نقد را اظهار می کند، اطلاعات آن مي‌تواند منـجر به قضاوت مطلوب و بهينـه تصميم گيرندگان مانند سرمايه‌گذاران و اعتبار دهندگان گردد.

 ۱-۵- فرضيه تحقيق

با عنایت به این که در ایران تاکنون تحقیقی در خصوص تاثیر تکانه های جریان وجوه نقد بر ساختار دارایی و سرمایه صورت نگرفته می باشد، مساله اصلی پژوهش در قالب دو سوال به توضیح زیر مطرح می گردد:

۱- چـــــگونه شرکت ها وجوه نقد را تخصیص می دهند؟

۲- نحوه ی تخصیص وجوه نقد چه تاثیری بر روی ساختاردارایی و سرمایه دارد؟

برای پاسخ گویی به سوالات پژوهش و با در نظر داشتن هدف پژوهش مزبور بررسي مي گردد كه آيا متغير (هاي ) مستقل توانايي توضيح و تبيين  متغير (هاي ) وابسته را دارند يا خير؟ براساس اظهار مساله و اهداف پژوهش، فرضیه های پژوهش حاضر عبارتند از:

۱ –  بين تكانه هاي جريان وجوه نقد (تغییرات وجوه نقد عملیاتی) با ساختار دارايي و سرمايه شركتهای تولیدی پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران ارتباط معني داري وجود ندارد.

۲ –  بين تكانه هاي جريان وجوه نقد (تغییرات وجوه نقد عملیاتی) با ساختار دارايي و سرمايه شركتهای تولیدی پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران ارتباط معني داري هست.

لازم به ذكر می باشد كه در اين پژوهش، مقصود از تكانه های جريان وجوه نقد، تغييرات درجریان وجوه نقدعملیاتی می باشد، كه اين تغييرات  به گونه سیستماتيك شناسايي وگزارش نشده اند. به عبارت  ديگر، این پژوهش در صدد می باشد که تاثير تغییرات در وجوه نقد عملیاتی (تكانه های وجوه نقد عملیاتی) كه به گونه سيستماتيك شناسايي نشده اند، بر روي ساختار دارايي و سرمايه شركتهای تولیدی پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران را در كـــوتاه مدت و بلند مــدت بررسي کند، تابتوان میزان تاثیرپذیری وجوه نقد اضافی به وجودآمده، ناشی از تکانه های جریان وجوه نقد (تغییرات وجوه نقد عملیاتی) بر ساختار دارایی و سرمایه شرکت ها را تعیین نمود.

سوالات یا اهداف پایان نامه :

 سوالات پژوهش:

۱- چـــــگونه شرکت ها وجوه نقد را تخصیص می دهند؟

۲- نحوه ی تخصیص وجوه نقد چه تاثیری بر روی ساختاردارایی و سرمایه دارد؟

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

پایان نامه - تز - رشته حسابداری

لینک متن کامل پایان نامه رشته حسابداری با عنوان : مطالعه تاثیر تکانه های جریان وجوه نقد بر ساختار دارایی و سرمایه شرکت های تولیدی پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار با فرمت ورد


پاسخ دهید