thesis-download-2

عنوان کامل پایان نامه :

 مطالعه تطبیقی الگوریتم های ترکیبی کارا به مقصود ارزیابی عملکرد مالی شرکت های بورس اوراق بهادار با بهره گیری از رویکرد فازی

قسمتی از متن پایان نامه :


4-1- مقدمه

این پژوهش به اجرای دو مدل جدید ارزیابی عملکرد شرکت­های پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران در ۳ صنعت دارویی، فلزات اساسی و خودرو و قطعات خودرو می­پردازد. سپس به مطالعه تطبیقی نتایج دو مدل می­پردازد. در فصل قبل آغاز تعریفی از پژوهش ارائه گردید. سپس با تعریف فرضیه، فرضیه­های پژوهش اظهار گردید که منجر به تعریف معیارهای ارزیابی عملکرد مالی پژوهش، شامل دو دسته معیارهای سنتی حسابداری و معیارهای مبتنی بر ارزش گردید. بعد از آن جامعه آماری و روش گردآوری داده­ها اظهار ­گردید. در نهایت در قسمت روش تجزیه و تحلیل داده­ها و آزمون فرضیه­ها به اظهار مدل مورد بهره گیری در پژوهش، روش­های آزمون فرضیات، روش AHP، روش تاپسیس، شامل مراحل آن و مزایا و معایب این روش، روش ویکور و مراحل اجرای این روش پرداختیم. در این فصل به تجزیه و تحلیل داده ­ها و آزمون فرضیه ­ها می­پردازیم.

 ۴-۲- معیارهاي مالی پژوهش

در این سایت فقط بخشهایی از این پایان نامه درج می شود که ممکن است هنگام انتقال از فایل ورد به داخل سایت کلمات به هم بریزد یا شکل ها درج نشود

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

ولی برای دانلود فایل اصلی با فرمت ورد حاوی تمامی قسمت ها با منابع کامل

به سایت مرجع

www.homatez.com

مراجعه نمایید

معیارهای مالی مورد بهره گیری در این پژوهش شامل دو دسته معیارهای مالی مبتنی بر ارزش و معیارهای سنتی حسابداری می­باشد. معیارهای مبتنی بر ارزش شامل ارزش افزوده اقتصادی، ارزش افزوده بازار و ارزش افزوده نقدی می­باشند. معیارهای سنتی حسابداری نیز شامل سود هر سهم، بازده دارایی­ها، بازده حقوق صاحبان سهام و نسبت قیمت به درآمد هر سهم می­باشند. در فصلهای گذشته در مورد مبانی انتخاب این معیارها و روش انتخاب آنها بحث کردیم.

۴-۳- جامعه آماري

جامعه آماري اين پژوهش از کليه شرکت‌هاي پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران در ۳ صنعت دارویی، فلزات اساسی و خودرو و قطعات خودرو طي دوره زماني ۱۳۸۶ الي ۱۳۹۰ تشکيل مي­گردد که شرايط زير را داشته باشند:

 1. تا پايان اسفند ماه سال ۱۳۸۵ در بورس اوراق بهادار تهران پذيرفته شده باشد.
 2. سال مالي آن منتهي به پايان اسفند ماه باشد.
 3. ارزش دفتري حقوق صاحبان سهام در هيچ سالي منفي نباشد.
 4. شركت مورد نظر طي دوره پژوهش فعاليت مستمر داشته و سهام آن مورد معامله قرار گرفته باشد.
 5. شركت­ها نبايستي سال مالي خود را در طي دوره‌هاي مورد نظر تغيير داده باشند.
 6. شركت­ها نبايد در طي دوره‌هاي مورد نظر توقف فعاليت داشته باشند.
 7. اطلاعات مالي مورد نياز براي انجام اين پژوهش را در دوره زماني ۱۳۸۶الي ۱۳۹۰ به گونه كامل ارائه كرده باشد.
 8. جزء شرکت­هاي سرمايه­گذاري نباشد.
 9. صنایع انتخاب شده غیر از ۱۰ صنعت برتر بورس اوراق بهادار باشد.

با در نظر داشتن محدودیت­های اعمال شده تعداد ۶۶ شرکت انتخاب شدند که اطلاعات این شرکت­ها از سازمان بورس اوراق بهادار تهران، سایت بورس اوراق بهادار تهران و نرم­افزارهای دنا سهم، صحرا و تدبیر پرداز جمع­آوری شده می باشد.

سوالات یا اهداف پایان نامه :

 سؤال ­هاي پژوهش:

 1. آیا معیارهای مبتنی بر ارزش نسبت به معیارهای سنتی حسابداری محتوای اطلاعاتی بیشتری دارند؟
 2. آیا با بهره گیری از ترکیب معیارهای مبتنی بر ارزش و معیارهای سنتی حسابداری می توان مدلی جدید در اندازه­ گیری عملکرد مالی شرکت­ها ارائه نمود؟

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

پایان نامه - تز - رشته حسابداری

لینک متن کامل پایان نامه رشته حسابداری با عنوان : مطالعه تطبیقی الگوریتم های ترکیبی کارا به مقصود ارزیابی عملکرد مالی شرکت های بورس اوراق بهادار با بهره گیری از رویکرد فازی با فرمت ورد

دسته بندی : پایان نامه ها

پاسخ دهید