thesis-download-2

عنوان کامل پایان نامه :

 مطالعه تطبیقی الگوریتم های ترکیبی کارا به مقصود ارزیابی عملکرد مالی شرکت های بورس اوراق بهادار با بهره گیری از رویکرد فازی

قسمتی از متن پایان نامه :

۵-۱- مقدمه

وجود تضاد منافع، موجب نگراني مالكان (سهامداران) گرديده تا جايي‌كه آنها براي اطمينان از تخصيص بهينه منابع خود توسط مديران، اقدام به بررسي و ارزيابي عملكرد مديران مي‌كنند. به مرور زمان مشخص شده می باشد كه برخي از تصميمات مديران ممكن می باشد موجب اتلاف منابع شركت و از بين رفتن ثروت مالكان گردد. از سوي ديگر، مديران همواره به دنبال اين بوده‌اند تا ضمن حداكثر كردن منافع خود، به مالكان اين اطمينان را بدهند كه تصميمات اتخاذ شده توسط آنها در جهت منافع مالكان مي‌باشد( نمازي، ۱۳۸۴: ۱۵۶).

برخي مواقع شرکت­ها براي ايجاد انگيزه در مديران و همچنين کاهش تضاد منافع، با اعطاي پاداش يا ارائه سهام، آنها را در مالکيت شرکت سهيم مي­کنند و در صورتيکه خود مديران با محدوديت­هايي مواجه باشند، سهام به نام اعضاي خانواده آنها صادر مي­گردد. دولت­ها نيز با داشتن منابع عظيم مالي (ماليات، منابع معدني و زيرزميني مثل نفت و گاز، عوارض، جريمه ها و …)، اقدام به تأسيس شرکت­هاي دولتي مي­کنند و يا درصدي از مالکيت شرکت­هاي ديگر را در اختيار مي­گيرند. شرکت­ها نيز براي رشد و گسترش و کسب منافع بيشتر در سهام ساير شرکت­ها سرمايه­گذاري مي­کنند و در زمره مالکان آن شرکت قرار مي­گيرند. در نتيجه،  شرکت­هاي تک مالکي اوليه اکنون به حالتي درآمده­اند که مالکيت آنها در اختيار گروه­هاي مختلف مي­باشد. اين گروه­ها معمولاً داراي اهداف، سلايق، رفتار و توانايي­هاي متفاوت        مي­باشند، و مالكان همواره به دنبال معياري هستند كه با بهره گیری از آن، عملكرد مديران را به بهترين نحو ممكن ارزيابي نمايند.

هدف این پژوهش ارائه و اجرای مدل نوینی در ارزیابی عملکرد مالی شرکت­ها می باشد. مدلی که هم در راه اجرا نقایص مدلهای پیشین را نداشته باشد و هم اینکه معیارهای مالی ارزیابی عملکرد آن مورد تأیید متخصصان حوزه مالی قرار گیرد. در فصل دوم، مبانی نظری و پیشینه این پژوهش به صورت کامل مورد مطالعه قرار گرفته می باشد. در فصل سوم، روش انجام پژوهش و نیز آزمون فرضیه­ها، نشان داده شده می باشد. در نهایت در فصل چهارم، نتایج به دست آمده حاصل از تجزیه وتحلیل اطلاعات تشریح گردیده می باشد. در این فصل با مروری بر نتایج به دست آمده، محدودیت­های پژوهش و نیز ره­آوردها و پیشنهادهای لازم ارائه شده می باشد. امید آن می­رود که پژوهش حاضر، زمینه لازم را برای انجام پژوهش­های جامع­تری در آینده فراهم نماید.

سوالات یا اهداف پایان نامه :

 سؤال ­هاي پژوهش:

  1. آیا معیارهای مبتنی بر ارزش نسبت به معیارهای سنتی حسابداری محتوای اطلاعاتی بیشتری دارند؟
  2. آیا با بهره گیری از ترکیب معیارهای مبتنی بر ارزش و معیارهای سنتی حسابداری می توان مدلی جدید در اندازه­ گیری عملکرد مالی شرکت­ها ارائه نمود؟

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

در این سایت فقط بخشهایی از این پایان نامه درج می شود که ممکن است هنگام انتقال از فایل ورد به داخل سایت کلمات به هم بریزد یا شکل ها درج نشود

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

ولی برای دانلود فایل اصلی با فرمت ورد حاوی تمامی قسمت ها با منابع کامل

به سایت مرجع

www.homatez.com

مراجعه نمایید

پایان نامه - تز - رشته حسابداری

لینک متن کامل پایان نامه رشته حسابداری با عنوان : مطالعه تطبیقی الگوریتم های ترکیبی کارا به مقصود ارزیابی عملکرد مالی شرکت های بورس اوراق بهادار با بهره گیری از رویکرد فازی با فرمت ورد

دسته بندی : پایان نامه ها

دیدگاهتان را بنویسید