thesis-download-2

عنوان کامل پایان نامه :

 مطالعه ارتباط بین هیئت مدیره مشترک و افشای اختیاری و کیفیت سود در شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار

قسمتی از متن پایان نامه :

۲-۳-۱۳- مزایای افشا

افشای اطلاعات بهتر، هماهنگی و مشارکت میان شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران را با در نظر داشتن تصمیمهای سرمایه‌گذاری که مبتنی بر قیمت سرمایه گذاری می باشد، به‌واسطه تعادل میان جریانهای نقدی آینده مورد انتظار به نرخی بالاتر، بهبود می‌بخشد. بازار سرمایه در تعیین ارزش صحیح افشای شرکت در درازمدت کارامد می باشد. صرف اطلاعات، شامل ارزش ذاتی افشای بیشتر شرکت می باشد. برای شرکت‌های با کیفیت افشای بالاتر، انتظار می‌رود صرف اطلاعات برابر با افشای اطلاعاتی معادل با افشای رقیبانی با داراییها و شرایط بازار مشابه‌ باشد،‌ اما برای شرکت‌های با کیفیت افشا و شفافیت پایین، این صرف اطلاعات کمتر خواهد بود. مهمترین مزایای افشای کامل و گزارشگری بهتر عبارتند از (مدهانی ۲۰۰۹):

 • قابلیت اعتبار بیشتر مدیریت،
 • سرمایه گذاران درازمدت بیشتر،
 • افزایش حجم معاملات تجاری،
 • مالکیت نهایی بالاتر،
 • نقدشوندگی بیشتر،
 • فراریت کمتر،
 • کاهش شکاف خرید و فروش،
 • تحلیل بالاتر،
 • دسترسی بهتر و هزینه سرمایه کمتر،
 • روابط بهبودیافته با انجمنهای سرمایه‌گذاری، و
 • قیمتهای سهام بالاتر.

در میان این مزایا، اعتبار مدیریت مهمترین مزیت می باشد که پیش‌شرط تحقق سایر مزیتهاست. هنگامی که مدیریت از جایگاه اعتباری خوبی برخوردار می باشد، بازار فعالیتهای وی را مورد طرفداری قرار می‌دهد؛‌ حتی اگر در کوتاهمدت تصمیمها و فعالیتهای وی منجر به کاهش سود جاری گردد. افزایش افشای داوطلبانه سبب کاهش نبود تقارن اطلاعاتی بین مدیریت و سرمایه‌گذاران و افزایش نقدشوندگی سهام می گردد. افزایش نقدشوندگی می‌تواند منجر به جذابیت بیشتر سهام برای سرمایه‌گذاران نهادی گردد. امروزه شرکت‌ها بر اساس سیاستهای افشای خود مورد قضاوت قرار می‌گیرند و می‌توانند سیستم‌های افشای اطلاعات خود را برای سهامداران از طریق استقرار کمیته‌های افشا تقویت کنند. این کمیته‌ها محتوای اطلاعات و میزان و روشهای افشای اطلاعات بااهمیت را تعیین می‌کنند ( ارگانی وهمکاران ، ۱۳۹۱)

سوالات یا اهداف پایان نامه :

در این سایت فقط بخشهایی از این پایان نامه درج می شود که ممکن است هنگام انتقال از فایل ورد به داخل سایت کلمات به هم بریزد یا شکل ها درج نشود

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

ولی برای دانلود فایل اصلی با فرمت ورد حاوی تمامی قسمت ها با منابع کامل

به سایت مرجع

www.homatez.com

مراجعه نمایید

 سؤال هاي پژوهش:

سوال اين پژوهش اين می باشد که آیا بین هیئت مدیره مشترک، افشاهای اختیاری و کیفیت سود ارتباط هست یا خیر ؟

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

پایان نامه - تز - رشته حسابداری

لینک متن کامل پایان نامه رشته حسابداری با عنوان : مطالعه ارتباط بین هیئت مدیره مشترک و افشای اختیاری و کیفیت سود در شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار با فرمت ورد